Vzhledem k současné situaci mohou mít dodávky zboží 2-3 dny zpoždění. Děkujeme za pochopení.

Co je IP kamera?

IP kamera je vlastně kamera a počítač v jednom. Zachycuje a vysílá živé záběry přímo přes síť a umožňuje tak uživatelům (autorizovaným) lokálně nebo na dálku sledovat, ukládat a spravovat záběry pomocí standardní síťové infrastruktury založené na IP. Každá IP kamera má svou vlastní IP adresu, kterou přidělí buď DHCP server nebo si ji zvolíme sami. Je připojena k síti a má vestavěný webový server, FTP server, FTP klienta, e-mailového klienta, správu alarmů, programovatelnost a mnoho dalších funkcí. Nemusí být připojena k počítači, funguje nezávisle a můžete ji umístit kamkoli, kde máte připojení k IP síti. 

Kromě zaznamenávání obrazu disponuje síťová kamera dalšími funkcemi a dokáže po síti přenášet i jiná data než obrazová. Mezi tyto funkce patří detekce pohybu v obraze, přenos zvuku, digitální vstupy a výstupy (které můžete použít např. pro spouštění alarmu nebo rozsvěcení světel), sériové porty pro data nebo pro mechanizmy pro ovládání natočení a zoomu (pan/tilt/zoom) kamery. Obrazové buffery uvnitř kamery umožňují uložit a poslat záběry, které byly pořízeny předtím, než byl aktivován alarm. 

IP kamery mají možnost vložení SD karty a ukládat záznamy (např. při detekci pohybu) na SD kartu. Ale např. na SD kartu o velikosti 64GB se vejdou cca 3 dny záznamu. Pokud je potřeba ukládat delší záznamy nebo záznamy z více IP kamer je vhodné použít nahrávací zařízení - úložiště tzv. NVR. Jsou různé NVR pro jeden či více HDD apod. Takové NVR má také svojí IP adresu a prohlížení záznamů či online videa z více IP kamer se děje prostřednictvím NVR.

Většina IP kamer má vestavěný IR přísvit pro noční vidění. Některé kamery mají pevný objektiv či zoomovatelný. Některé kamery jsou otočné - PTZ (PanTiltZoom).  Pan znamená pohyb doleva a doprava, tilt je pohyb nahoru a dolů a zoom umožňuje přiblížení a oddálení sledovaného objektu. Jedná se tedy o kamery s ovládáním natočení náklonu a zoomu. Navíc tyto kamery umožňují rotaci o 360 ° a pohled přímo pod sebe. Tyto vlastnosti vám umožní přesné zaměření sledování důležitých míst a to velmi jednoduše. Pohyb kamery lze ovládat na dálku např. z mobilní aplikace. Systém PTZ také umožňuje ukládání pozic do paměti. Na tyto pozice pak může být kamera rychle přesměrována.

PoE (PowerOnEthernet) Zkratka označující možnost napájení kamery pomocí síťového ethernet kabelu. Tedy není nutné mít samostatný napájecí kabel ke kameře.