Vzhledem k současné situaci mohou mít dodávky zboží 2-3 dny zpoždění. Děkujeme za pochopení.

GEPARD OXE - fotopast

 

Fotopast s dosahem senzoru 25 m, rozlišení snímače 2Mpix, IR přísvit, maximální výdrž 60 d, napájení AA, počet baterií 4, voděodolnost IP65, hmotnost 182 g

Dostupnost Objednáno
2 990 Kč / ks
Kód produktu GEPARD
Značka GEPARD
Kategorie Fotopasti
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

OXE Gepard je vymazlená fotopast do posledního detailu. Díky rychlé odezvě spouště (0,4 s) neuteče Gepardovi žádný pohyb v dosahu jeho PIR snímačů. Fotopast bez odesílání MMS. 

Maskované provedení
OXE Gepard je propracovaná fotopast do posledního detailu v miniaturních rozměrech. Skvěle zvolená kamufláž je vhodná pro umístění do přírody, kde je pouhým okem prakticky neviditelná a zůstane tak téměř bez povšimnutí jak před zvěří, tak především před lidskou škodnou. Maskování fotopasti bylo navrženo přesně pro podmínky český lesů, zahrad a chatařských oblastí. OXE Gepard je tak vhodná nejenom jako fotopast na zvěř, ale i jako fotopast na ochranu majetku.

LED přísvit
Co by to bylo za lovce, který by neměl perfektní vidění v noci? Ano, proto je fotopast OXE Gepard osazena 22 LED diodami s dosvitem až 18 metrů. Přísvit je samozřejmě neviditelný (940nm). Žádný záblesk blesku tak nevyplaší zvěř ani neupozorní zloděje na přítomnost fotopasti. Jak je z produktových fotografií patrné, LED diody jsou rozděleny do několika polí, které jsou od sebe odděleny přepážkami. Tyto přepážky mají u fotopasti OXE Gepard praktickou funkci, jelikož brání nechtěným odleskům slunce, které by upozornily na přítomnost fotopasti. Ta by se pak mohla stát lehkou kořistí pro kdejakého zloděje. Tento bezpečnostní prvek je u jiných výrobců výsadou pouze u prémiových (dražších) fotopastí, nikoliv u mini fotopastí bez odesílání MMS.

Čočka a PIR senzor
Firma OXE má dlouholeté zkušenosti s výrobou zabezpečovacích i jiných kamerových systémů. Toho naplno využila u vývoje fotopasti OXE Gepard, kde jsou použity nejkvalitnější materiály a nejmodernější technologické prvky. Obrazový senzor je použit 2MPx color CMOS. Objektiv má úhel záběru 90° s funkcí Auto IR Filter. PIR senzor je velmi citlivý. Jeho zpracování vychází z průmyslových bezpečnostních kamer OXE, u kterých jsou nároky na citlivost pohybu opravdu vysoké. U fotopasti OXE Gepard lze nastavit citlivost PIR senzoru na tři různé úrovně citlivosti (nízká, střední a vysoká citlivost). Veškeré nastavení je velice jednoduché, a to zásluhou kompletně českého menu.

Baterie a napájení
Fotopast OXE Gepard je napájena 4 ks AA baterií, které se umísťují do boxu nad displejem. Pro provoz fotopasti je možné použít klasické alkalické baterie (doporučujeme pouze v letním období) a lithiové baterie (doporučujeme pro provoz v zimě). Fotopast lze také nabíjet pomocí externího akumulátoru 6V/7Ah, který se s fotopastí propojí pomocí napájecího kabelu se svorkami. Nicméně spotřeba baterií u takto malé kompaktní fotopasti je velmi nízká a tak si běžný uživatel ve většině případů postačí s alkalickými bateriemi. Při teplotách, která klesají pod mínusové hodnoty i tak však doporučujeme použití lithiových baterií. Náročnějším uživatelům doporučujeme dokoupit externí akumulátor s napájecím kabelem.

Jednoduché ovládání
Při výrobě fotopasti OXE Gepard se dbalo na to, aby byla co nejvíce uživatelsky přívětivá. Veškeré nastavení probíhá uvnitř fotopasti pomocí velkého 2palcového displeje a tlačítek, které jsou umístěny po stranách vedle LCD displeje (na každé straně jsou tři tlačítka). Na levé straně jsou tlačítka pro vstup do menu, pro vrácení se o krok zpět a přehrání pořízených snímků. Na pravé straně se nacházejí tlačítka pro potvrzení akce, pohyb vpřed a tlačítko pro pořízení snímku. Velikost displeje 2", je u takto malé fotopasti naprosto něčím výjimečným. Díky tomu jsou položky menu jasně čitelné. Velký displej představuje výhodu i pro zobrazení a prohlížení pořízených snímků přímo ve fotopasti - vše je krásně ostré a viditelné. Dalším prvkem, který ovládání a nastavení usnadní, je bezesporu české menu. Díky tomu zvládne fotopast nastavit opravdu každý, a to přesně podle svých individuálních požadavků.

České menu
Fotopast OXE Gepard je určena pro český trh, proto je české menu samozřejmostí. České menu Vám usnadní jednoduché nastavení fotopasti.

Různé režimy snímání
Uživatel si může zvolit, jakým způsobem chce pohyb před fotopastí zaznamenta. Na výběr je ze tří režimů. Prvním je režim foto, kdy je pořízena fotografie. Druhým režimem je video, ve kterém je zaznamenána videosekvence. Poslední režim kombinuje dvě předešlé možnosti, tedy foto+video. V tomto režimu je nejdříve pořízena fotografie a následně je nahráván videozáznam.

Foto rozlišení
Kvalitní obrazový senzor dává možnost pořizovat úžasné snímky o maximálním rozlišení až 16 MP. Pro méně náročné uživatele je zde možnost nastavení fotografií s menším rozlišením. Čím větší rozlišení zvolíte, tím je i větší výsledná velikost pořízené fotografie. Volit můžete z těchto rozlišení:
16MP (5376 x 3024P)
12MP (4608 x 2592P)
8MP (3840 x 2160P)
5MP (3072 x 1728P)
3MP (2304 x 1296P)
1MP (1280 x720P)

Sériové snímání
Díky sériovému snímání Vám neunikne žádný detail. Při zapnutí této funkce pořídí fotopast po sepnutí PIR čidel sekvenci několika snímků za sebou. V menu můžete volit ze tří možností sekvence, a to:

1 fotka
Série 2 fotografií za sebou
Série 3 fotografií za sebou

Video rozlišení
Pokud patříte mezi ty, kteří od fotopasti vyžadují i nahrávání videozáznamu, máme pro Vás skvělou zprávu. Fotopast nahrává videa v maximálním rozlišení Full HD (1080p). Uživatel může nastavit tato rozlišení videa:
1920 x 1080p
1280 x 720p
720 x 480p
640 x 480p

Délka videa
Délku videa si v nastavení můžete volit v rozmezí od 1s až do 10 min

Zvukový záznam
V nastavení fotopasti máte na výběr, zda chcete u videa současně zaznamenávat i zvuk.

Doba záznamu cílů
Vynikající funkce, kterou ocení každý uživatel fotopastí. Díky této funkci si můžete nastavit přesné časové rozmezí, ve kterém bude fotopast reagovat na pohyb a pořizovat snímky (nastavujeme s přesností na minutu). Mimo zvolené časové rozmezí je fotopast neaktivní a dochází tak k šetření baterií.

Časosběrný režim
Funkce, která dělá z fotopasti OXE Gepard nadupaného dravce! Potřebujete-li zaznamenat vývoj určité aktivity v čase, pak je tento režim určený přímo pro Vás. Můžete tak zaznamenat, jak se vyvíjel postup na stavbě, kvetení rostli, růst mláďat apod.

Fotopast OXE Gepard nabízí řadu dalších funkcí. Za zmínku jistě stojí razítko snímku, ochrana heslem, akustický signál a mnohé další.

Obsah balení:
1x Fotopast OXE Gepard
1x USB kabel
1x montážní popruh
1x stativ na tripod
1x montážní deska
3x šrouby
1x CZ návod

 Parametry:

 • Obrazový senzor: 2Mpx color CMOS
 • Objektiv: FOV=90°; Auto IR Filter
 • Funkční režimy: Foto / video / foto + video
 • LCD: 2“ LCD barevný
 • GSM brána: NE
 • SMS ovládání: NE
 • Foto rozlišení: 16MP, 12 MP, 8MP, 5MP, 3MP, 1MP
 • Foto formát: JPEG
 • Video rozlišení: Full HD (1920x1080), HD (1280x720), 720x480, 640x480
 • Video formát: AVI
 • Záznam foto + video: ANO
 • Časosběrný záznam: ANO
 • Rychlost odezvy: 0,4 s
 • Dosah PIR (člověk) 25°:25 m
 • Záběr PIR: 90°
 • IR dosvit: 18 m (22 LED)
 • Paměť: SD karta (až 32 GB)
 • Vodotěsnost: IP65
 • Rozhraní: USB 2.0
 • Jazyk: CZE, ENG, FRA, ITA, ESP, DEU, PRT, POL, HRV, SVK, SVN, HUN, NLD, FIN, DNK,
 • Závit pro stativ: ANO
 • OS: Windows XP / Vista / 7/8, Mac 10.2
 • Napájení: 4xAA
 • Externí napájení: 6 V (není součástí balení)
 • Rozměry: 108,5x75,5x46 mm

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.